Aktualności - Być kobietą i matką – oto wyzwanie! Fundacja Lilium

Przejdź do treści

Menu główne:

11.12.2017r.

W niedzielę 10 grudnia odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym wystawione były ozdoby oraz stroiki świąteczne wykonane w ramach szkoleń przez uczestniczki projektub "Być kobietą i matką – oto wyzwanie!" realizowanego z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

           

           

           

           
19.11.2017r.

Fundacja Lilium wraz z Urzędem Gminy w Regiminie po raz kolejny zapraszają na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w niedzielę 10 grudnia 2017r. w świetlicy wiejskiej w Lekowie. Zapraszamy od 9.00 do 15.00.

Na kiermaszu będzie możliwość nabycia:
- ozdób oraz stroików  świątecznych wykonanych w ramach szkoleń przez uczestniczki projektub "Być kobietą i matką – oto wyzwanie!" realizowanego z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
- słodkości
- swojskie wędliny
- miody i inne przysmaki

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym!
Do zobaczenia!
12.09.2017r.

Od 29 sierpnia 2017 roku rozpoczął się w naszej Fundacji cykl szkoleń z zakresu florystyki i bukieciarstwa z elementami decoupage oraz z filcowania. Szkolenia realizowane są w ramach projektu „Być kobietą i matką – oto wyzwanie!”

Beneficjentki projektu w ramach zajęć florystycznych zdobywają wiedzę na temat teorii barwi różnych technik układania kwiatów. Pod okiem doświadczonej florystki tworzą własne kompozycje kwiatowe, zarówno z roślin sztucznych, jak i żywych. Przygotowują też ozdoby świąteczne, które będą stanowić piękną dekorację domu. Podczas kursu uczą się również podstaw decoupage’u.

Z kolei w czasie zajęć z filcowania uczestniczki poznają m.in. rodzaje wełny oraz ich zostawanie. W części praktycznej poznają technikę filcowania metodą na sucho, na mokro oraz łączenia tych dwóch sposobów. Uczestniczki, przyglądając się pracy prowadzącej, samodzielnie wykonują formy przestrzenne i płaskie. W ten sposób powstają różne wyroby, a wśród nich bransoletki, kwiaty oraz broszki.

Wszystkie stworzone przez uczestniczki projektu przedmioty zostaną wystawione na Jarmarku Świątecznym w okresie Bożego Narodzenia. Najciekawsze prace zostaną utrwalone na kartach  kalendarza na 2018 rok, który również powstanie w ramach działań realizowanego przez Fundację projektu.

       

       

       

       

     

       

       


28.07.2017r.

Uczestniczki projektu w ramach wyjazdu studyjnego odwiedziły Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Kryte strzechą domy, dwory szlacheckie i kuźnia  pozwoliły im przenieść się w czasie do wsi z przełomu XIX i XX wieku.  Zainteresowanie pań wzbudziły zwłaszcza ręcznie wykonane ozdoby z papieru i bibuły, które można podziwiać w wiejskich chatach skansenu.  Po zwiedzeniu wsi kobiety obejrzały ekspozycję rzeźb ludowych. Zobaczyły również kolekcję powozów dworskich: karet, sań, bryczek… Następnie wzięły udział w warsztatach plastycznych. Z zapałem przystąpiły do pracy, ucząc się różnych technik wyrobu kwiatów z bibuły. Ostatnim już punktem wycieczki był obiad przed zabytkową karczmą, znaną z filmowej adaptacji Pana Tadeusza.

Dzięki wyjazdowi uczestniczki poszerzyły swoją wiedzę na temat kultury swojego regionu. Mamy też nadzieję, że mazowieckie tradycje wiejskie staną się dla nich inspiracją do podejmowania aktywnych działań na rzecz lokalnej społeczności oraz do poszukiwania alternatywnych źródeł dochodu.

           

           

     
3.07.2017r.

Rozpoczęło się szkolenie kształtujące kwalifikacje uniwersalne i społeczne. Dzięki szkoleniu uczestniczki zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu autoprezentacji, samozatrudnienia i alternatywnych form zatrudnienia, a także fotografowania oraz obsługi tableta, stron internetowych i portali społecznościowych jako narzędzi prezentacji, promocji i sprzedaży swoich prac. Interesujące i różnorodne ćwiczenia sprawiają że beneficjentki projektu „Być kobietą i matka – oto wyzwanie!” z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem biorą udział w zajęciach.

        
27.06.2017r.

Dziś dbyło się spotkanie integracyjne uczestniczek projektu „Być kobietą i matką – oto wyzwanie!” realizowanego w ramach Programu Inicjatyw Obywatelskich 2017r. współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Kobiety spotkały się z organizatorami i partnerami projektu w niestumskim Zajeździe „Tur”.

Na początku spotkania przedstawiano najważniejsze informacje dotyczące spraw organizacyjnych. Następnie kobiety z zainteresowaniem wysłuchały wystąpienia przedstawicielki Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Regimin w Kozdrojach. Uczestniczki projektu zapoznały się z działalnością, a także powodami założenia Stowarzyszenia. Dowiedziały się też, jakie korzyści wynikają z bycia aktywnym w swojej społeczności. Mieszkanki Kozdrój zaprezentowały także swoje wyroby. Liczne pytania zadawane po tym wystąpieniu są świadectwem na to, że przykład Stowarzyszenia stanowi motywację do podejmowania wspólnych działań. Słuchaczki dostrzegły, że dzięki swoim zdolnościom mogą zarabiać i jednocześnie wzbogacać kulturę regionu.

           

Ostatnim punktem spotkania była integracja uczestników. Grill, ładna pogoda, a także walory przyrodnicze miejsca sprzyjały nawiązywaniu kontaktów. Beneficjentki projektu szybko znalazły wspólny język. Spędziły czas w miłej i przyjaznej atmosferze.
17.05.2017r.

Od dnia dzisiejszego do 31 maja prowadzimy nabór do naszego projektu. Więcej informacji na stronie Rekrutacja. Dodatkowych informacji udzielamy w naszym biurze, zapraszamy do kontaktu.
01.02.2017r.

W dniu dzisiejszym nasza Fundacja rozpoczyna realizację zadania publicznego pod nazwą "Być kobietą i matką – oto wyzwanie!", projekt realizowany i dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Na stronie znajdują się wszystkie informacje dotyczące naboru i realizacji projektu. Dodatkowych informacji udzielamy w naszym biurze, zapraszamy do kontaktu.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego